Erekcja. Co może na nią wpływać i czemu to nieprawda, że powinna pojawiać się spontanicznie

Problem z erekcją – jej uzyskaniem i utrzymaniem pojawia się wśród mężczyzn dość często. Co wpływa na niemożność osiągnięcia tego stanu? Czy brak pojawiania się erekcji spontanicznie oznacza, że mężczyzna cierpi na jakieś schorzenie? Wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu – zapraszamy do czytania!

Jednorazowy brak erekcji, czy stan, w którym nie potrafisz jej utrzymać może być czymś normalnym. Z zaznaczeniem, że jeśli trudności te utrzymują się w czasie, to mogą być oznaką schorzeń, takich jak cukrzyca, czy choroby układu sercowo-naczyniowego. Dlatego warto zwracać uwagę na to, jak, kiedy pojawia się erekcja i jak długo się utrzymuje. Jednak nie ma znaczenia to, czy występuje spontanicznie, czy też nie.

Wzwód to nie taka prosta sprawa!

Jest to niezwykle skomplikowany proces, który obejmuje wiele różnych czynników. Tylko wszystko sprawnie działające i reagujące na bodźce wprowadza członka w stan erekcji. Przede wszystkim odpowiednia porcja krwi musi zostać przepompowana do członka, aby ten mógł stanąć na wysokości zadania. Nie można zapominać o bodźcach w rdzeniu nerwowym w mózgu, gdzie tak naprawdę wszystko się rozpoczyna. Nie będziemy się tutaj rozwodzić nad aminokwasami, czy związkami chemicznymi, które muszą zostać uruchomione, aby doszło do wzwodu. Wystarczy, że wiesz, że proces ten jest bardzo skomplikowany, nic dziwnego, że kiedy coś nie działa jak powinno do erekcji nie dochodzi lub trwa ona zbyt krótko. Musisz jednak pamiętać, że bez względu na to, jak zdrowy tryb życia prowadzisz, w końcu dojdzie do momentu, w którym będziesz miał problem z erekcją. Nie martw się jednak – obserwuj wydarzenia, może to być jedynie jednorazowy problem. Jeżeli okres bez erekcji jest dłuższy, trwa już na przykład kilka tygodni, wtedy zasięgnij porady lekarza. Dlaczego nie możesz się martwić jednorazowym brakiem wzwodu? Ponieważ stres to jeden z czynników, który powoduje, że erekcji nie ma! Po co więc dokładać sobie problemów? Wykorzystaj wtedy tabletki – z pomocą przyjdzie Viagra!

Co wpływa na problemy z erekcją?

Czynników tych jest sporo. Wymieniliśmy już stres – to jeden z głównych powodów. Napięcie nerwowe bardzo negatywnie wpływa na wszystkie pozytywne odczucia w Twoim ciele. Nie inaczej jest ze wzwodem. To jednak jeden z wielu czynników. Kolejnym są używki i narkotyki. Nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, czy zażywanie środków odurzających również negatywnie wpływają na tytułowe zagadnienie. Często przyczyną braku wzwodu jest wiek. Po 40 roku życia w ciele mężczyzny zachodzą znaczne zmiany, często dochodzi do andropauzy, czyli odpowiednika menopauzy, której doświadczają kobiety. Chodzi tutaj głównie o brak odpowiedniej produkcji testosteronu, który jest głównym hormonem doprowadzającym do popędu seksualnego. Ponadto wytwarza się większa ilość prolaktyny, która z kolei zmniejsza popęd seksualny.

Na problemy z erekcją ma również wpływ styl życia mężczyzny. Brak aktywności fizycznej, zbyt krótki sen przez dłuższy okres, a nawet brak zróżnicowanej, zbilansowanej diety. Zaburzenia erekcji mają również swoje podłoże w psychice – to wspominany już stres, ale również depresja, obawy, zahamowania religijne, wstyd, czy nawet strach. Istnieje również coś takiego jak czynniki zdrowotne braku erekcji. To wspominana choroba układu sercowo-naczyniowego, miażdżyca, cukrzyca, zaburzenia urologiczne, czy dysfunkcja ciał jamistych. Jak sam widzisz, jest tego sporo. Większość pojawia się z wiekiem jednak problemy z erekcją dotykają również młodych mężczyzn. Jest to spowodowane stylem życia, nadużywaniem alkoholu, brakiem snu, czy znikomą aktywnością fizyczną.

Erekcja spontaniczna (na zawołanie) – dlaczego nie musi występować?

Dla wielu kobiet, ale również mężczyzn normalne jest to, że do erekcji dochodzi na zawołanie. Niestety tak jest tylko u Panów do mniej więcej 25. roku życia. Kiedy mężczyzna jest starszy, potrzebuje nieco więcej czasu, aby osiągnąć pełen wzwód. Jest to zupełnie normalne i nie potrzebnie postrzegane jako coś nieprawidłowego. Często faceci przed 25 rokiem życia także potrzebują chwili, aby się pobudzić. Nic w tym dziwnego. Niestety utarło się przekonanie, że mężczyzna rozpędzający się powoli nie podnieca kobiety lub ma jakieś zaburzenie. To nieprawda, wszystko zależy od natury faceta, nie każdy jest bowiem taki sam! Spontaniczne erekcje zdarzają się wręcz bardzo rzadko i oczywiście mitem jest, że taki jej rodzaj powinien pojawiać się za każdym razem!

Zamiast wpadać w panikę, niepotrzebnie stresować się takim stanem rzeczy, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i to dosłownie! Z pomocą mogą bowiem przyjść na przykład gadżety erotyczne. Świetnym rozwiązaniem są pierścienie wibrujące, które doprowadzą każdego mężczyznę do wzwodu szybciej, niż mogłoby się to wydawać. Warto spróbować pobudzenia układu krążenia, co przełoży się na szybszy dopływ krwi do członka. Z pomocą przyjdzie między innymi gorąca kąpiel. Szybszy wzwód to także zadanie dla partnerki, która może znacząco w tym pomóc swojemu partnerowi.