Sposoby na wydłużenie stosunku

Kobieta jest niezaspokojona, a mężczyzna sfrustrowany – to jeden z najczęstszych problemów w łóżkowych relacjach. Przedwczesny wytrysk prawie zawsze ma podłoże psychiczne, dlatego należy zadbać przede wszystkim o właściwe nastawienie. Istnieje też wiele skutecznych sposobów na wydłużenie stosunku. Ostatecznie warto też wspomagać się odpowiednimi lekami, np. Kamagrą.

Przedwczesne zakończenie stosunku nie jest domeną wyłącznie młodych, niedoświadczonych mężczyzn. Nie jest to też problem pojawiający się wyłącznie po długiej abstynencji seksualnej. To tak naprawdę najczęściej występujące zaburzenie seksualne – w Polsce cierpi na nie co trzeci mężczyzna. Zbyt krótkie zbliżenia frustrują zarówno kobietę, która nie osiąga satysfakcji, jak i mężczyznę, który ma poczucie niedopisania w łóżkowych relacjach. Niestety, niewielu panów udaje się z tym problemem do lekarza. Specjalista może jednak sporo pomóc – i to zarówno w zakresie rad czysto fizycznych, jak i w kwestii odpowiedniego leczenia.

Dlaczego kończę tak szybko

Poznanie przyczyny przedwczesnego wytrysku nie zawsze jest proste. W młodości bywa to burza hormonów. W kwiecie wieku – stres i problemy ze zdrowiem. Nawet mężczyźni w wieku średnim miewają tego typu problemu. Zaburzenia te mogą też być spowodowane zbyt częstą masturbacją, częstym zmienianiem partnerek, nadużywaniem alkoholu, paleniem papierosów oraz szerokim spektrum czynników psychicznych, takich jak lęk przed ośmieszeniem czy onieśmielenie.

Zdaniem seksuologów sama ejakulacja w 98% nie bierze się z fizjonomii, lecz z psychiki. Receptą na problem przedwczesnego wytrysku jest więc przede wszystkim nastawienie. Dużą rolę w tym względzie odgrywa partnerka – miłość i zrozumienie to niezbędne składniki tej terapii. Nie mogą one jednak przybrać postaci użalania się nad partnerem ani niekończącego się roztrząsania problemu. Czym więcej swobodnej, luźnej atmosfery, tym lepiej!

Techniki opóźnienia wytrysku

Tak naprawdę sposobów na przedwczesny wytrysk jest tak wiele, że nie sposób ich wszystkich opisać. Chyba najprostszym i najmniej wymagającym jest technika Stop and Go. Polega ona na przerwaniu penetracji tuż przed osiągnięciem przez mężczyznę orgazmu i zajęcie się pieszczotami partnerki. W tym czasie erekcja zdąży nieco zelżeć, jednak bez szkody w doznaniach dla kobiety. Mężczyzna natomiast może wrócić do działania tak szybko, jak tylko odczuje lekki spadek pożądania. W ten sposób stosunek można wydłużyć nawet dwukrotnie.

Kolejna metoda jest bardzo skuteczna, lecz wymaga wyczucia i refleksu partnerki. Polega ona na uciśnięciu trzema palcami miejsca prostaty – znajduje się ono między nasadą członka a odbytem. Należy je wykonać tuż przed zbliżającą się ejakulacją. Technika trzech palców jest bezpieczna – kobieta nie musi się obawiać, iż sprawi partnerowi ból – w rzeczywistości miejsce prostaty jest bardzo erogenne, a jego uciśnięcie tylko przyczyni się do zwiększenia doznań erotycznych mężczyzny.

Tabletki na potencję

Czasem konieczne jest przepisanie odpowiedniego leku. Kamagra zawierająca sildenafil jako substancję aktywną znana jest przede wszystkim jako lek na zaburzenia erekcji. Mężczyźni stosujący ten produkt potwierdzają jednak, iż działa on pozytywnie także na długość stosunku. Nie ma przy tym obawy, iż stosowanie Kamagry uzależni. Przeciwnie, w większości przypadków lek ten pozwala nabrać pewności siebie i przełamać bariery natury psychicznej. Po kilku zbliżeniach wspomaganych Kamagrą może się okazać, iż lek ten cale nie jest już potrzebny, ponieważ mężczyzna odzyskał pełną sprawność i może cieszyć się długimi, satysfakcjonującymi stosunkami.