Kamagra po zawale – ile należy odczekać

Niedawno przebyty zawał serca stanowi przeciwwskazanie do stosowania Kamagra. O tym, czym jest „niedawno” decyduje lekarz – w każdym przypadku może to być nieco inny okres. Seks po zawale wciąż może być satysfakcjonujący. Jednak trzeba się do niego dobrze przygotować.

Kamagra jest jednym z najnowocześniejszych leków na potencję. Dzięki zawartości sildenafilu w składzie uznawana jest też za środek wyjątkowo skutecznie poprawiający życie seksualne mężczyzn. Stosować ją mogą panowie pełnoletni, niezależnie od przyczyny zaburzeń. Dla wielu mężczyzn przyjęcie Kamagry stanowi bezwzględny warunek udanego zbliżenia. Dotyczy to m.in. osób cierpiących na cukrzycę, miażdżycę, przyjmujących leki przeciwdepresyjne czy panów w podeszłym wieku.

Zawał serca a stosowanie Kamagry

Nie każdy może przyjmować leki zawierające sildenafil. Szczególne środki ostrożności należy zachować w przypadku chorób układu krążenia. Jednym z przeciwwskazań do stosowania Kamagry jest niedawno przebyty zawał serca. Należy pamiętać, iż lek ten zwiększa napływ krwi do prącia, jednak w istotny sposób obniża przy tym ciśnienie krwi. Nagły spadek ciśnienia może spowodować zawroty głowy, złe samopoczucie, a nawet utratę przytomności.

Organizm po niedawno przebytym zawale serca jest bardzo osłabiony. Nawet przy niewielkim wysiłku serce niebezpiecznie przyspiesza, pojawia się zadyszka i trudności z oddychaniem. W takim stanie mężczyzna powinien zrezygnować na jakiś czas z seksu – tym bardziej seksu wspomaganego Kamagrą. Zbyt intensywny wysiłek może być dla niego bardzo niebezpieczny. Czasowa abstynencja nie zaszkodzi organizmowi, przeciwnie – ułatwi jego rekonwalescencję.

Seks po zawale – kiedy będzie można

Z pytaniem o możliwość wznowienia aktywności seksualnej po przebytym zawale serca mężczyzna powinien zwrócić się do lekarza prowadzącego. Zasadniczo uznaje się, że do stosowania Kamagry można powrócić po około 4-6 miesiącach. Jednak należy pamiętać, że każdy przypadek jest indywidualny i wymaga każdorazowej oceny przez specjalistę. Mężczyzna po zawale często musi zmienić podejście do wielu swoich nawyków. Także tych związanych z życiem seksualnym.

Udane życie seksualne po zawale serca

Mężczyzna po przebytym zawale serca musi w pewnej mierze zrezygnować z łóżkowej spontaniczności. Nie musi to jednak oznaczać mniejszych doznań. Konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie i powzięcie pewnych środków ostrożności. Przede wszystkim należy zrezygnować z palenia papierosów i spożywania nadmiernej ilości alkoholu. Lampka wina jest dozwolona, jednak szalony seks po ośmiu piwach lepiej pozostawić w sferze wspomnień z młodości.

Jeśli kochankowie planują wspólną kolację, powinni ją spożyć najpóźniej dwie godziny przed planowanym współżyciem. Bardzo ważna jest gra wstępna – czym dłuższa, tym lepsza. Pomaga ona bowiem w stopniowym przygotowaniu organizmu do wysiłku, jakim jest zbliżenie. W zasięgu ręki warto mieć leki, w razie gdyby pojawiły się bóle wieńcowe czy duszności. Aktywność seksualna mężczyzny po zawale powinna być spokojna i bezpieczna, z wyrozumiałą i kochającą partnerką. Dzięki temu stopniowo można wraz ze zdrowiem odzyskać satysfakcję z intymnych zbliżeń.