Jak wydłużyć stosunek? Niezawodne sposoby

Zbyt krótkie stosunki to problem nie tylko młodych mężczyzn. Przyczyny mogą być różne, istnieje jednak kilka sprawdzonych metod na opóźnienie momentu ejakulacji. Czasem konieczne jest przyjmowanie leków, a czasem wystarczy… specjalna prezerwatywa.

Problem przedwczesnego wytrysku dotyka mężczyzn w każdym wieku. Według specjalistów występuje on wtedy, gdy do ejakulacji dojdzie przed rozpoczęciem penetracji lub krótko po. Minimum bodźców seksualnych frustruje obie strony – zarówno mężczyznę, jak i jego partnerkę.

Zbyt krótki stosunek

Przyczyny przedwczesnego wytrysku bywają bardzo różne. W przypadku osób młodych winne są buzujące hormony. U nieco starszych mogą mieć związek z chorobami układu krążenia lub przerostem gruczołu krokowego. Przyczyną może być również zbyt niski poziom serotoniny – neuroprzekaźnika biorącego udział w wielu ważnych procesach w mózgu.

Zbyt krótki stosunek bywa spowodowany długą abstynencją seksualną lub przeciwnie – częstą zmianą partnerów. Sprawności seksualnej nie sprzyja też częsta masturbacja. W grę może też wchodzić psychika i emocje mężczyzny. Stres związany z inicjacją, negatywne przeżycia lub niewłaściwe wzorce wyniesione z domu – wszystko to może przyczynić się do zbyt szybkiej ejakulacji.

Jak wydłużyć stosunek

W przypadku przedwczesnego wytrysku spowodowanego zbyt niskim poziomem serotoniny stosuje się leki z grupy selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny, przede wszystkim dapoksetynę. Znajdziemy ją w tabletkach na potencję, takich jak m.in. Super Kamagra. Lek ten stanowi połączenie daposketyny i sildenafilu – jednocześnie więc odblokowuje zaburzony mechanizm erekcji i zwiększa kontrolę nad wytryskiem.

Trening mięśni Kegla

Jednym z najbardziej naturalnych, a przy tym wysoce skutecznych metod na opóźnienie wytrysku jest ćwiczenie mięśni Kegla. Trening taki jest bardzo prosty – wystarczy w różnych okolicznościach przez kilka sekund zaciskać mięśnie, którymi powstrzymujemy wydalanie moczu i kału. Napięcie mięśni Kegla przed orgazmem pozwala nad nim zapanować. W rezultacie mężczyzna z czasem coraz lepiej radzi sobie z powstrzymaniem wytrysku i przedłużeniem stosunku. 

Dłużej w prezerwatywie

Wielu mężczyzn skarży się na słabsze doznania seksualne w prezerwatywie. Tymczasem dla panów zmagających się z przedwczesnym wytryskiem „gumka” może być doskonałym sposobem na opóźnienie momentu szczytowania. Na rynku dostępne są specjalne, grubsze prezerwatywy, stworzone m.in. do przedłużenia stosunku.

Technika trzech palców

Pochodząca ze starożytnych Chin metoda jest prosta, a przy tym wyjątkowo skuteczna. Polega ona na uciśnięciu miejsca pomiędzy jądrami a odbytem w momencie, gdy czujemy zbliżający się orgazmu. Technika ta pozwala znacznie wydłużyć czas trwania stosunku. 

A co wtedy, gdy żaden z wymienionych sposobów na opóźnienie wytrysku nie przynosi rezultatu? W takiej sytuacji warto powiedzieć o swoim problemie lekarzowi. Być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań i rozpoczęcie leczenia.