Jak często można brać Kamagrę?

Choć zawarty w Kamagrze sildenafil działa maksymalnie przez 6 godzin, we krwi jego stężenie może utrzymywać się nawet dobę. Z tego względu leku tego nie wolno przyjmować częściej niż raz na 24 godziny. Koniecznie też należy pamiętać o właściwym dawkowaniu i unikaniu m.in. nadmiaru alkoholu czy przyjmowania tabletki bezpośrednio po obfitym posiłku.

Stosowana przy leczeniu zaburzeń erekcji, Kamagra uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych leków na potencję. Jako substancję aktywną zawiera sildenafil, który przynosi satysfakcjonujące efekty już po zażyciu jednej dawki leku – jego działanie polega na blokowaniu enzymu hamującego erekcję przy jednoczesnym rozszerzeniu naczyń krwionośnych prącia. Przyjmuje się, iż maksymalną dawkę Kamagry – 100 mg – można zażyć raz na dobę.

Ile czasu działa Kamagra

W zależności od formy przyjmowanego leku, zaczyna on działać po 5-60 minutach. Najpopularniejsza jest Kamagra w tabletkach, która przynosi satysfakcjonujący efekt po około 30 minutach. Przez najbliższe 4-6 godzin mężczyzna może osiągać wzwód wielokrotnie. Przy czym nie jest to efekt automatyczny, lecz reakcja na bodziec erotyczny – pieszczoty, dotyk itp.

Trudno oczekiwać od jakiegokolwiek mężczyzny, aby po kilkugodzinnej aktywności seksualnej miał jeszcze zapał i siłę do dalszego działania, a co za tym idzie rozważał możliwość ponownego zażycia Kamagry. Jeśli jednak taki pomysł przyjdzie mu do głowy, musi pamiętać, by leku nie przedawkować. Kolejną tabletkę może przyjąć dopiero po upływie 24 godzin od zażycia pierwszej.

Uniknąć efektów ubocznych

Wprawdzie działanie leku utrzymuje się maksymalnie do 6 godzin, jednak zawarty w nim sildenafil pozostaje we krwi przez dobę. Zażycie kolejnej tabletki przed upływem tego czasu może spowodować efekty uboczne, charakterystyczne dla przedawkowania. Wśród nich należy wymienić m.in. bóle głowy, nudności, zaczerwienienie twarzy, a nawet wymioty. Bardzo rzadko obserwuje się je przy prawidłowym dawkowaniu.

Należy pamiętać, by nie łączyć Kamagry z alkoholem i narkotykami, a także sokiem grejpfrutowym – osłabiają one bowiem działanie leku, a nawet całkowicie blokują jego skuteczność. Zawarty w Kamagrze sildenafil może zacząć działać później, jeśli tabletka została zażyta po obfitym, tłustym posiłku. Warto pamiętać o tych czynnikach, szczególnie jeśli rozważamy zwiększenie dawki po tym, jak minimalna okazała się nieskuteczna.

Właściwe dawkowanie Kamagry

Lekarze zalecają przyjmowanie leku od najmniejszej dawki – 25 mg, odpowiadającej ćwierci tabletki. Najczęściej przepisywaną dawką jest jednak 50 mg – działa ona na większość mężczyzn. Dopiero wtedy, gdy i połowa tabletki nie przyniesie spodziewanego rezultatu, należy zwiększyć dawkę do maksymalnej, czyli 100 mg.

W bardzo rzadkich przypadkach może się zdarzyć, iż cała tabletka Kamagry nie zadziała na mężczyznę. Nawet jeśli nie dostrzega on zadowalających efektów, nie powinien przyjmować kolejnej przed upływem doby – dalej grozi to bowiem wystąpieniem efektów ubocznych. Konieczna jest konsultacja z lekarzem – zbyt słabe działanie leków na potencję może być spowodowane np. niezdiagnozowaną cukrzycą lub innymi problemami zdrowotnymi.